Bana Hep Sarı Yapraklar Düştü

sibel-pamuk felek çakmağını | izlesene.com

Gökyüzü müjdelere gebe gibi bir o yana bir bu yana çırpınmakta. Bereketin ilk öncüleri damlalar yürek atışı gibi düşmekte, yerdeki toprak, evladını sarar gibi sarmakta gökten geleni. Yağmur yağıyor yüreğimden yüreğine. Büyük bir gökkuşağı çıkıyor sadece sevenlerin görebildiği. Gökkuşağı sevdanın âfâkına ulaşıyor. Ben gökkuşağının tüm renklerini istiyorum sen bana sadece sarı rengi veriyorsun. Sanki sarı rengin ölüm anlamına geldiğini bilmiyorsun.

Cemreler düştü suya, havaya, toprağa ısındı havalar. Aşka yuva yaptı kanat çırpanlar. Tabiat ana bir kış boyunca koruyup ısıttıklarını şefkatle uyandırıyor doğan güneşe. Besliyor büyütüyor tüm mahlûkatı. Ağaçlar çiçeğe durdu. Gönlümü bir güzel vurdu. Doğadaki çiçeklerin tüm renklerini istedim senden. Sen bana kurumuş sarı bir dal sundun. Sanki kurumuş sarı dal canlanır ömrün sonbaharında.

Nevruz geldi uzuyor günler. Günler uzuyor heyhat ömür uzamıyor. Yenibaharda bir ömrü senle yaşayayım tüm günlerini bana ver dedim. Oysa sen umutsuzluk sızdırdın açık kalan penceremden içeri. Gündüzü aldın geceyi soktun yanıma kırık kapıdan. Ben gidiyorum sonbaharın son demlerine. Düşmekteyim tutunduğun daldan rüzgâr savurmakta beni kışın ayazlarına. Ben gidiyorum sakın gelme ve arkamdan bakma!

Hasbihalim

Bu yazı Hasbihal Deneme kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bana Hep Sarı Yapraklar Düştü için 5 cevap

  1. Paraf der ki:

    Hüzün yüklü bir bulutum dokunma sakın, dokunursan çisil çisil yağarım.

    Paraf.

  2. Nureddin der ki:

    Bazen insan ağlar bazen gökler ağlar. İnsan ağlar yüreği yumuşar, gökler ağlar torak berekete durur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir