Yumurta Akı Mucizesi

Skynur

Sevgili Paraf’ımın isteği üzerine yanıklara uygulanan birebir mucize etkisi olan yumurta akını sizlere gururla sunuyorum.

Hiçbir zaman bunu kullanmak gerekmeyeceği düşünülür ama gerektiğinde bu bilgiye sahip olduğunuz için mutlu olacaksınız. Yumurta akı kullanılarak yanıklar basit ve etkin biçimde tedavi edilebilir.

Bu yöntem itfaiyecilerin eğitimi sırasında ders olarak verilmiştir.

Bir yanık meydana geldiğinde, kapsadığı alan ne olursa olsun ilk yardım, etkilenen alanı sıcaklık azalıncaya ve deri tabakalarını yakmayı bırakıncaya kadar soğuk suyun altına tutmak ve sonrasında bu bölgeye yumurta akı uygulamaktan oluşmaktadır.

Bir kimsenin elinin büyük bir kısmı kaynar su ile yandığında, duyduğu büyük acıya rağmen elini soğuk su musluğunun altına tutmuş ve sonrasında 2 yumurta kırmış, aklarını ayırmış ve çırpmış ve elini içine daldırmıştır.

Eli o denli yanmış durumdadır ki yumurta akı uygulanır uygulanmaz derisi kurumuş ve yumurta akı bir film tabakası oluşturmuştur.

Daha sonra bu kişi yumurta akının doğal bir kollajen (bir tür albüminoid) olduğunu öğrenmiş ve en az bir saat boyunca eline tabaka üzerine tabaka gelecek şekilde yumurta akı uygulamıştır. Öğleden sonra hiçbir acı duymaz olmuştur. Ertesi sabah yanık bölgesinde nerdeyse belirsiz bir kırmızımsı leke kalmıştır. Elinde sürekli ve feci görünüşlü bir yara izi kalacağını düşünürken 10 gün sonra geride hiçbir yanık izi kalmamış ve hatta deri eski normal rengine yeniden kavuşmuştur.

Yanan bölge yumurta akında mevcut ve aslında vitamin dolu bir plasenta (etene) olan kollajen sayesinde tamamen yenilenmiştir.

Skynur

Bu yazı Genel, Hasbihalim Sağlık kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yumurta Akı Mucizesi için 11 cevap

 1. yellowgolds der ki:

  Güzel omuş emeğinize sağlık bu vesile ile yumurtanın eşsiz maharetlerini öğrenmiş olduk.

 2. Nureddin der ki:

  Sayın yellowgolds sitemizin bir amacıda sağlık hizmeti sunmakatadır. Faydalı olmuşsak ne mutlu bize…

 3. Paraf der ki:

  Okuyan gözlerinize sağlık efendim.

 4. Hasbihalim der ki:

  Ben yumurtanın daha çok tava üstündeki halini severim. En faydalı hali ekmekle ağıza atıldığı halidir. Helede bekar evinde uzun süre kalıp en vazgeçilmez menüde her zaman yumurta gören birisi için YUMURTA dünyanın en harika ürünüdür.

 5. Paraf der ki:

  En sondaki resme bayıldım ve aldım.

 6. Paraf der ki:

  Günaydın yumurtayı tavada sevenler. 😆
  Bu arada aklıma Mimar Sinan geldi yaptığı eserlerinde çimento yerine yapıştırıcı olarak yumurta akı kullanmış ve en sağlam yapılar olarak nam salmış aynı sistem Kabe’nin yapılışında da var.
  Merak ettiğim ise o kadar yumurtanın akını kullanıp sarısını ne yaptılar? 😆

 7. Nureddin der ki:

  Bence yumurta akının akıbeti belli. Mutfak!!!!

 8. Nureddin der ki:

  Efendim afiyet olsun iki yumurtanın lafımı olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir