Yabancı Damat Gözüyle Göktepe-6

                 Evet, sevgili dostlar; Yabancı Damat Gözüyle Göktepe-5 te demiştim ya Sarıveliler’den salınıp Adiller’i geçtikten sonra insanın içini bir huzur kaplıyor, cennet gibi yemyeşil bir vadiye giriyorsun diye; gerçekten de öyle oluyor insan. Hani derler ya burası doğunun Paris’i Güneyin Paris’i diye. Göktepe de benim gözümde Sarıveliler’in yanında Paris. Her ne kadarda kendi memleketini düşünmeyen bazı eski siyasetçiler olsa da, ben sonradan Göktepe’ye girmiş bir damat olarak; Göktepe Sarıveliler karşısında  benim gönlümde bir Konya olmasa da yine de her aradığını  bulabildiğin bir beldedir. İlçeliği hak eden Göktepe’ye vermeyenler veya bunun mücadelesini vermeyenler Sarıveliler’den daha gelişmiş daha sosyal ve fırsat ayağına kadar geldiği halde kör siyasetin içinden çıkamayan bazı sabit fikirli siyasetçiler (ki onlar kendini gayet iyi bilirler) Göktepe’nin ve Göktepeli işsiz gençlerin vebalini nerede verecekler acaba?

Orhan

Bu yazı Hasbihal Doğumdan Ölüme Göktepe kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yabancı Damat Gözüyle Göktepe-6 için 6 cevap

 1. göktepe der ki:

  Dışardaki birinin gözlemi daha farklı oluyor tabiki, Yabancı DAMAT iyi gözlemiş tamamen katılıyorum ….. Lakin buralardan daha geriye doğru gitmesi beni üzüyor, fazla bir yol katedemedik iki adım atıyoruz bir adım geri gidiyoruz. Sesimizi duyurmak da eskiye oranla bir hayli zorlaştı diye düşünüyorum.

 2. Nureddin der ki:

  Sayın Göktepe yorumlarınız bizim için aydınlatıcı teşekkür ederiz. Yabancı Damatın daha önceki yazılarınıda okumuşsanız bir seri olduğunu ve Göktepeyi bizden daha çok sevdiğini göreceksiniz. O nedenle Göktepe’yi sağlıklı şekilde değerlendiren Orhan Bey’e çok şey borçluyuz.

 3. Nureddin der ki:

  Sayın Göktepe rumuzundanda anlaşılacağı üzere Göktepeyi çok seviyorsunuz. Göktepe ile ilgili sizdende yazı bekleriz. Ben yapamam diye düşünmeyin yapabileceğiniz yaptığınız sağlıklı yorumlardan belli.

 4. yellowgolds der ki:

  Çok güzel yorumlamışın gardaşım yerli damat olsa Göktepe’yi bu kadar iyi tanıyamazdı ve tanıtamazdı. Ağzına sağlık ve devamını diliyorum. Böyle güzel içten görüşlerini bizlerle paylaştığınız için teşekkürler…

 5. secret der ki:

  Yabancı damatın sözlerine tamamen katılıyorum.Belki şimdi Göktepe kasabası değilde Göktepe ilçesi olabilirdi.Kasabayken herşey güzel,ilçe olsa çok daha güzel olacaktı.İmkanlar ve hizmetler daha fazla olup,gençlerimize ve esnafımıza iş sahası geniş olacaktı.Şahsen ben böyle bir vebal altında kalmak istemem ve istemezdim.

 6. Nureddin der ki:

  Sayın Secret Yabancı Damatın sözlerine katılmamak ve sonucuna üzülmemek elde değil. Ne yazıkki Gökltepe’nin kaderi ile oynandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir