Birazada Gülelim- Gümüş Kase Nerede?

Mehmet ile Handan öğrenci olup, aynı evi paylaşmaktadırlar. Bir gün Handan ve Mehmet, Mehmetin annesini yemeğe davet ederler, Mehmetin annesi akşam yemeği süresince Handan’ı uzun uzun süzer ve aslında Handan’ın çok alımlı ve güzel bir kız olduğunu, acaba aralarında ev arkadaşlığından daha ileri bir boyutta bir ilişkinin mevcut olup, olmadığını merak eder.  Aklını okumuşçasına Mehmet annesine der ki:

             “Ne düşündüğünü biliyorum ama emin ol ki sadece ev arkadaşıyız, ötesi yok. Akşam yemeğinden sonra Mehmet’in annesi evine döner. Aradan bir iki gün sonra Handan der ki:
            “Mehmet, annen bize yemeğe geldiğinden beri gümüş çorba kasesini bulamıyorum.” Mehmet cevap veriri:
            “Annemin almış olabileceğini tahmin etmiyorum, ama ben yine de kendisine bir mektup yazayım.” der, oturur şöyle bir mektup yazar:
            “Anneciğim, Gümüş çorba kasesini sen aldın demiyorum, ama almadın da demiyorum. Fakat konu şu ki: sen bize yemeğe geldiğinden beri gümüş çorba kasesi kayıp. Sevgiler oğlun Mehmet. “

Bir hafta sonra Mehmetin annesinden mektup gelir:
            “Sevgili oğlum: Handan’la yatıyorsun demiyorum, ama yatmıyorsun da demiyorum. Fakat konu şu ki: Handan kendi yatağında yatıyor olsaydı, gümüş çorba kasesini çoktan bulmuş olurdu. Sevgiler annen.”

Bu yazı Hasbihal Fıkra kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Birazada Gülelim- Gümüş Kase Nerede? için 4 cevap

 1. yellowgold der ki:

  Çok kurnaz bir kaynanaymış. Allah sabır versin ona gelin olacak kızlara .Onun yanında duraların her an tetikte olması gerekir. Nolur nolmaz. İşimiz şakada….

 2. Nureddin der ki:

  yellowgold der ki:
  04 Ağustos 2011 tarihinde, saat 12:04 (Düzenle)
  Çok kurnaz bir kaynanaymış. Allah sabır versin ona gelin olacak kızlara .Onun yanında duraların her an tetikte olması gerekir. Nolur nolmaz. İşimiz şakada….

  Ben Allah sabır versin sana gelin olacaklara kısmını sanki bir yerlerden hatırlıyor gibiyim ama nereden onu pek çıkaramadım.

 3. kardelen der ki:

  Zeki insanın hali başka. Sen bunu anladın diyemem, ama anlamadında diyemem. Eğer anlasaydın ….

 4. Hasbihalim der ki:

  Güzel fıkra devamını bekleriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir