Göktepe’de Kurban Bayramı

           Görevimiz nedeniyle yıllardır hiç Kurban Bayramına gidememiştik eşim vede çocuklarımla beraber. Gerçi Kurban Bayramları telaşalı bir bayramdır ama yinede büyüklerimizi ziyaret için çok önemli ve de çok güzel bir duygu.

           Bayram namazından sonra yaşlısı genci evlerine dağılmadan önce Cami önünde toplu olarak bayramlaşmak çok güzel bir şeydi.Herkes birbiriyle bayramlaştıktan sonra  evlerine dağıldı.

 

Bu yazı Hasbihal Doğumdan Ölüme Göktepe kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Göktepe’de Kurban Bayramı için 7 cevap

 1. yellowgold der ki:

  Bende bulunmak isterdim bazı engeller insanların isteklerine gem vurmayı ve bizleri törpülemeyi öyle biliyoki yapacak birşey yok inşallah başka bayramlara sağlıklı bir şekilde erişirsek gitmek isterim gidemesekte göremesekte o köy bizim toprağımız anamız babamız ve gideceğimiz ve bir ömür boyu orada daimi ikamet edeceğimiz mekanımı olacaktır.

 2. Orhan der ki:

  Gerçekten Kurban Bayramında sizlerle beraber olmak kadar güzel birşey daha olamazdı.Keşkelerle yaşanmaz ama keşke sizlerde olabilseydiniz çok güzel olacaktı.Napalım bizde bayram sonrası görüştük.Bizim için okadar güzel bir ziyarettiki asla unutulmayacak türdendi ki (İnşallah Alanya İl olur) denilecek kadar güzeldi. :):):) Allah’tan tekrarını dilerim.

 3. kardelen der ki:

  Bayramlar güzel bayramlaşmak güzel. Allah her günümüzü bayram etsin…

 4. Nureddin der ki:

  Bayramlaşma geleneklerimiz ne olursa olsun sürdürülmelidir…

 5. Orhan der ki:

  Bayramlaşmak falan gerçekten güzeldi ama Bayramdan sonra birşey daha vardıki o dahada güzeldi.Zamanın nekadar hızlı geçtiğini bile anlamadık.Meğerse insan bazı dostlarını çok özlermişte haberi olmazmış.Sanki dört saat değilde dört saniye gibi birşey.İşte öyle bir şeymiş zamanın hızlı geçmesi.
  Bizlere o kısa zamanda okadar güzellikleri yaşatanlara TEŞEKKÜRÜ bir borç bilirim.

 6. Nureddin der ki:

  Orhancım beraber geçirilen süre bizim içinde çok güzeldi ve unutulmazdı. Dostluklar kalıcı ise zaman önemini yitirir.

 7. Orhan der ki:

  Gerçekten öyle be eniştem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir