Kuş

Çok yakışıklı bir adam yanında bir devekuşuyla lokantaya girmiş. Herkes şaşkın şaşkın adama bakıyor, adam bir masaya oturmuş…
– “Garson bana bir cin, onada masayı donat.”
Garson talepleri yerine getirmiş,masayı yiyecekle donatmış deve kuşu bir dakikada masada ne varsa yemiş. bir, iki,üç derken bu olay saatlerce sürmüş… Adam:
– “Hesap lütfen!” demiş.
Garson hesap pusulasını uzatmış, adam elini cebine atmış, parayı çıkartmış, tam hesapla aynı para ne bir kuruş eksik ne bir kuruş fazla. Ertesi gece adamımız yine gelmiş, yanında tabii devekuşu da var.
– “Garson bana bir cin, onada masayı donat.”
Garson istediklerini vermiş, bir tek iki tek, saat geç olmuş, adam hesabı istemiş, Garson hesabı göstermiş. Adamımız elini cebine atmış, çıkartmış, tam hesap miktarı kadar para. Garson gene şaşkın ama nafile. Birkaç gece sonra adamımız devekuşuyla beraber geri gelmis. Garsonun içi içini yiyor. Adam:
– “Garson bana bir cin, onada masayı donat.”
Garson emre amade, yerine getirmiş, gece ilerlemiş, adamımız hesabi istemiş, Garson bol küsüratli saçmasapan bir miktari hesap olarak adama vermiş. Adam elini cebine atmış, çıkartmış, yine tam hesap. Garson oynatmak üzere. Dayanamamış:
– “Beyfendi bir süredir lokantamıza gelip gidiyorsunuz, kusura bakmayın ama birsey sormak istiyorum, yoksa kafayı yiyeceğim. Her gece cebinizden çıkan para hesapla kuruşu kuruşuna ayni oluyor. Bunu nasil başarıyorsunuz?”
Adamimiz gülümsemiş:
– “Bir gün karşıma bir cin çikti, üç dileğimi sordu. ilk olarak; karizmatik ve yakışıklı bir tipim olmasını istedim. ikinci dileğimde, ne almak istersem isteyim, elimi cebime attığımda parasi aynen cebimden çıksın istedim.”
Barmen:
– “Peki kızmayın ama bu kuş ne iş?”
Adamımız:
– “Onu hiç sorma, son dileğim; Doyumsuz bir kuştu. Yanlış anladı şerreffsizz.
Bu yazı Hasbihal Fıkra kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir